Резултати от държавното първенство по шахмат за хора със зрителни увреждания 29 май – 1 юни 2017 г., Дряново

От 29 май до 1 юни 2017 г. в п.с. "Поп Харитон", гр. Дряново се проведе Държавното първенство за мъже и жени с нарушено зрение по шахмат. Шахматната надпревара е част от държавния спортен календар на федерация "Спорт за хора със зрителни увреждания". Състезателите играят в 3 категории: A – 28 участници; B – 28 участници; W – 14 шахматистки; В група А (незрящи) ММ Расим Ахмед Низам (СКЛУ „Изгрев“ – Пловдив) отново нямаше конкуренция. Той завоюва шампионската титла със 7,5 т. от 9 възможни. Следват 4 състезатели с по 6 т. Сребърният медал завоюва Александър Йорданов Тодоров (СКХЗУ Плевен). Бронзът стана притежание на Петко Асенов Пътев (СК „Успех“- София). В група Б (със зрителни увреждания) двама състезатели завършиха с по 8 точки от 9 възможни. Шампион за 2017 г. е Венцислав Георгиев Георгиев (СКХЗУ „Феникс“ - Монтана). Сребърен медалист е Любомир Петков Иванов (СКЛУ „Изгрев“ – Пловдив). Бронзов медалист е Борислав Георгиев Лазаров (СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ – Кюстендил) с 6,5 т. При жените Илинка Георгиева Дилкова (СКИ „Витоша“ – София е шампионка със 7 точки от 7 възможни. Втора е Кънка Георгиева Витова (СКХЗУ „Пауталия спорт 2005“ – Кюстендил) с 6 т. Трета е Недялка Желязкова Стойкова (СКС „Успех“ – Варна) с 5 т. Първенството става възможно благодарение на годишната субсидия, която Министерството на младежта и спорта, предоставя на ФСХЗУ, както и финансовата подкрепа на Съюза на слепите в България. Тази година бяха раздадени и парични награди – за 1място 100 лева; за 2 място 80 лева и за 3 място 60 лева .Състезанието е генерална репетиция за българския национален отбор по шахмат, който ще вземе участие в шахматната олимпиада за хора със зрителни проблеми, която ще се състои от 18 до 29 юни 2017 г. в гр. Охрид, Македония.

 

Ето и класирането при мъже групи “А“;“Б“ и жени:

 

ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ШАХМАТ – ИНДИВИДУАЛНО ЗА НЕЗРЯЩИ 2017 -

 

"А" Група

 

М-ТО.; УЧАСТНИК: КЛУБ : ТОЧКИ.

 

1;Расим Ахмед НИЗАМ ;СКЛУ "Изгрев" Пловдив;7,5

 

2;Александър Йорданов ТОДОРОВ ;СКХЗУ Плевен;6

 

3;Петко Асенов ПЪТЕВ ;СК „Успех” София;6

 

4;Димитър Иванов ХИНЕВ ;СКС „Успех” Варна;6

 

5;Стоян Ганев СТОЙКОВ ;СКС „Успех” Варна;6

 

6;Атанас Великов ИВАНОВ ;СКХЗУ „Феникс” Монтана;5,5

 

7;Стоян Славов СТОЯНОВ ;СКИ „Ямбол 99” Ямбол;5,5

 

8;Милко Денчев КЮЧУКОВ ;СКЛУ "Изгрев" Пловдив;5,5

 

9;Венко Атанасов ГАНЕВ ;СКС „Успех” Варна;5

 

10;Илия Кръстев ВЕЛИЧКОВ ;СКХЗУ Плевен;5

 

11;Банко Костов ТОМОВ ;СКХУ „Успех” Дряново;4,5

 

12;Йордан Кирилов ГЕОРГИЕВ ;ФСХЗУ;4,5

 

13;Боян Пенчев ГАНЕВ ;СКХУ „Бялата лястовица” Габрово;4,5

 

14;Фахредин Хасанов АХМЕДОВ ;СКИ „Дунав 2013" Русе;4,5

 

15;Тодор Стефанов ГЕОРГИЕВ ;СКХУ „Бялата лястовица” Габрово;4,5

 

16;Феим Якуб САИД ;СКИ „Дунав 2013" Русе;4,5

 

17;Митко Демирев ГЕОРГИЕВ ;СКС „Успех” Варна;4,5

 

18;Янко Атанасов ПЕТРОВ ;СКИ „Пираните” София;4,5

 

19;ОБРЕТЕНОВ Ненчо Тодоров ;СКХУ „Успех” Дряново;4

 

20;Пламен Боянов СМИЛОВСКИ ;СК "Туида-незрящи" Сливен;4

 

21;ПЕХЛИВАН Джийхун Мустафа ;СК „Вая” Бургас;4

 

22;Фикри Халилов МЕХМЕДОВ ;СКИ „Дунав 2013" Русе;4

 

23;Динко Георгиев ДАСКАЛОВ ;СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил;3,5

 

24;Иван Йорданов МИТИН ;СК „Успех” София;3

 

25;Петър Станев КИСЬОВ ;СКЛУ "Изгрев" Пловдив;2,5

 

26;Александър Асенов КОСТОВ ;СКХЗУ”Пауталия спорт 2005”Кюстендил;2,5

 

27;Николай Георгиев ДИМИТРОВ ;СКИ „Пираните” София;2,5

 

28;Васил Ганчев ДИМИТРОВ ;СКХЗУ „Верея” Стара Загора;2

 

"Б" Група

 

1 Венцислав Георгиев ГЕОРГИЕВ СКХЗУ „Феникс” Монтана 8

 

2 Любомир Петков ИВАНОВ СКЛУ "Изгрев" Пловдив 8

 

3 Борислав Георгиев ЛАЗАРОВ СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 6,5

 

4 Валентин Цветанов ТОНОВ СКХУ „Успех” Дряново 5,5

 

5 Никола Петров КОЛЕВ "Вая" Бургас 5,5

 

6 Светослав Димитров ДИМИТРОВ "Вая" Бургас 5,5

 

7 Али Али НЕБИ СКХЗУ „Зора 2011” Силистра 5

 

8 Кирчо Димитров РОДОПСКИ СКЛУ "Изгрев" Пловдив 5

 

9 Радко Иванов ДИКОВ СКИ „Пираните” София 5

 

10 Йордан Илиев ЦИРКОВ СКХУ „Бялата лястовица” Габрово 5

 

11 Юсеин Мехмед РАШИД СКХЗУ „Зора 2011” Силистра 5

 

12 Джебир Нахид ДЖЕБИР СКИ "Успех" София 5

 

13 Никола Маринов ИЛИЕВ УСК Болид-СОУДНЗ"Луй Брайл"София 4,5

 

14 Любомир Крумов ТРАЯНОВ СК „Пирин спорт 2013” Благоевград 4,5

 

15 Венцислав Кирилов АНАКИЕВ СКХЗУ "Пауталия спорт 2005" Кюстенд 4,5

 

16 Любомир Иванов ВАСИЛЕВ СКИ „Витоша” София 4

 

17 Теодор Асенов БОЯДЖИЕВ СК "Туида-незрящи" Сливен 4

 

18 Георги Александров ГЕОРГИЕВ СКХУ „Успех” Дряново 4

 

19 Йордан Димитров ЙОРДАНОВ СКХУ „Успех” Дряново 4

 

20 Иван Ангелов ПУХЛЕВ СКИ „Дунав 2013" Русе 4

 

21 Румен Иванов ТРЕНДАФИЛОВ СКИ „Кракра” Перник 3,5

 

22 Георги Станулов ЧЕРНЕВ СК „Успех” София 3,5

 

23 Васил Недялков БОЗОВ СКХУ „Раховец 2011” Горна Оряховица 3

 

24 Николай Асенов ЖИВКОВ СКИ "ВИТОША" 3

 

25 Радослав Атанасов ТОШЕВ СКИ „Пираните” София 3

 

26 Теньо Жечев ТЕНЕВ СК "Туида-незрящи" Сливен 2,5

 

27 Али Мухарем ОСМАН СКХЗУ „Зора 2011” Силистра 2,5

 

28 Васил Делчев ВЪЛЕВ СКХЗУ „Верея” Стара Загора 2,5

 

Група“Жени“

 

1 Илинка Георгиева ДИЛКОВА СКИ „Витоша” София 7

 

2 Кънка Георгиева ВИТОВА СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 6

 

3 Недялка Желязкова СТОЙКОВА СКС „Успех” Варна 5

 

4 Недялка Митева СТОЙНОВА СКС „Успех” Варна 4

 

5 Пена Косева СКХУ ЙОНКОВА „Бялата лястовица” Габрово 4

 

6 Димитрина Ганева СТОЙКОВА СКС „Успех” Варна 3,5

 

7 Райна Николова ПЕТРОВА СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 3,5

 

8 Катя Николова КРЯЖЕВА СКХУ„Раховец 2011”Горна Оряховица 3,5

 

9 Янка Костова ДЯКОВА СКХЗУ Плевен 3

 

10 Велика Николова ХРИСТОВА СКС „Успех” Варна 3

 

11 Веска Сярова НАЧКОВА СКХУ „Успех” Дряново 3

 

12 Стойка Иванова ГЕОРГИЕВА СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 2

 

13 Василка Иванова КИЧУКОВА СКХУ „Успех” Дряново 1,5

 

14 Йовка Богданова РАЗСОЛКОВА СКИ „ Кракра” Перник 0

 

Повече подробности: http://chess-results.com/tnr282289.aspx?lan=24&art=1&rd=9&flag=30&wi=821

 

 

 

Източник:

 

http://www.piranite.bg