15-годишна плевенчанка печели титлата по шахмат при жените

Без изненади при силния пол

Държавно първенство за мъже и жени по шахмат (3-5 Юни 2015) крайни класирания.

Почивна станция "поп Харитон" - Дряново.

 

ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ШАХМАТ ЗА НЕЗРЯЩИ 2015 - ЖЕНИ  
    ЕЛО   т.
1 Габриела Анатолиева Илиева 1622 СКХЗУ „Плевен” Плевен 7
2 Илинка Георгиева Дилкова 1539 СКИ „Витоша” София 6
3 Пена Косева Йонкова   СКХУ „Бялата лястовица” Габрово 5
4 Кънка Георгиева Витова 1394 СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 4
5 Недялка Желязкова Стойкова   СКС „Успех” Варна 4
6 Верка Стоянова Констандовска   УСК Болид-СОУДНЗ"Луй Брайл"София 4
7 Байрие Сали Емин 1053 УСК Болид-СОУДНЗ"Луй Брайл"София 4
8 Стела Стефчова Стефанова 1445 СКИ „Витоша” София
9 Светлана Николова Славова   СКИ „Витоша” София
10 Катя Николова Кряжева   СКХУ„Раховец 2011”Горна Оряховица
11 Велика Христова Николова   СКС „Успех” Варна
12 Велислава Руменова Маринова   СКХЗУ „Плевен” Плевен
13 Недялка Митева Стойнова   СКС „Успех” Варна 3
14 Силвия Миткова Чаушева   СКИ „Витоша” София
15 Райна Николова Петрова   СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил
16 Василка Иванова Кичукова   СКХУ „Успех” Дряново 2
17 Емилия Иванова Стоянова   СТКХСУ „Родопи” Кърджали




Отборно победи отбора от Плевен


 


Крайно класиране отборно:

1 СКХЗУ „Плевен” Плевен 10½
2 СКИ „Витоша” София
3 УСК Болид-СОУДНЗ"Луй Брайл"София 8
4 СКС „Успех” Варна
5 СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил
6 СКХУ „Бялата лястовица” Габрово 5
7 СКХУ„Раховец 2011”Горна Оряховица
8 СКХУ „Успех” Дряново 2
9 СТКХСУ „Родопи” Кърджали

 

 

 

ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО ПО ШАХМАТ ЗА НЕЗРЯЩИ 2015 - МЪЖЕ  
      БГ FIDE   т.
1 IM Расим Ахмед Низам 2202 2180 СКЛУ "Изгрев" Пловдив 8
2   Петко Асенов Пътев 2073 1838 СКИ „Кракра” Перник 8
3   Александър Йорданов  Тодоров 2105 1969 СК „Пирин спорт 2013” Благоевград
4   Димитър Иванов Хинев 1945   СКС „Успех” Варна 6
5   Милко Денчев Кючуков 1928 1823 СКЛУ "Изгрев" Пловдив 6
6   Иван Филипов Велев 2120   СКХЗУ „Феникс” Монтана 6
7   Стоян Атанасов Ганев 1967   СКС „Успех” Варна 6
8   Венко Атанасов Ганев 1911   СКС „Успех” Варна 6
9   Йордан Кирилов Георгиев 1904   СК „Пирин спорт 2013” Благоевград 6
10   Борислав  Георгиев Лазаров 1520   СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 6
11   Атанас Великов Иванов     СКХЗУ „Феникс” Монтана
12   Илия Кръстев Величков 2029   СКХЗУ „Плевен” Плевен
13   Венцислав Георгиев Георгиев 2041   СКХЗУ „Феникс” Монтана
14   Пламен Боянов Смиловски 1945   СК "Туида-незрящи" Сливен
15   Банко Костов Томов 1960   СКХУ „Успех” Дряново
16   Джийхун Мустафа  Пехливан     СК „Вая” Бургас
17   Митко Демирев Георгиев 1786   СКС „Успех” Варна
18   Динко Георгиев Даскалов 1296   СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил
19   Петър Станев Кисьов 1343   СКЛУ "Изгрев" Пловдив 5
20   Валентин Цветанов Тонов 1693   СКХУ „Успех” Дряново 5
21   Рангел Венков Цветков 1118   СКХЗУ „Феникс” Монтана 5
22   Добрин Добрев Добрев 1621   СК "Туида-незрящи" Сливен 5
23   Салим Кадир Шурки     СТКХСУ „Родопи” Кърджали 5
24   Александър Асенов Костов 1511   СКХЗУ”Пауталия спорт 2005”Кюстендил 5
25   Ненчо Тодоров  Обретенов     СКХУ „Успех” Дряново 5
26   Георги Стефанов Гергов 1980   СКИ „Витоша” София 5
27   Радко Иванов Диков 1037   СКИ „Пираните” София 5
28   Никола Петров Колев     СК „Вая” Бургас 5
29   Гочо Желев Александров     СК „Вая” Бургас 5
30   Иван Йорданов Митин 1901   СКИ „Кракра” Перник
31   Михайл Иванов Илиев 1323   СКИ „Витоша” София
32   Али Али Неби     СКХЗУ „Зора 2011” Силистра
33   Николай Василев Йорданов     СКХЗУ „Светлина“ Шумен
34   Иван Ангелов Пухлев     СКИ „Дунав 2013" Русе
35   Жулиен Енчев Колев     СКИ „Ямбол 99” Ямбол
36   Васил Добрев Тодоров 1222   СК „Пирин спорт 2013” Благоевград
37   Ганчо Илиев Пенев     СКИ „Дунав 2013" Русе
38   Петко Ботев Петков     СКХУ „Бялата лястовица” Габрово 4
39   Йордан Илиев Цирков     СКХУ „Бялата лястовица” Габрово 4
40   Осман Халим Шенол     СКИ "Успех" София 4
41   Кирчо Димитров Родопски     СКЛУ "Изгрев" Пловдив 4
42   Джебир Нахид Джебир 1161   СКИ "Успех" София 4
43   Никола Иванов Костов     СТКХСУ „Родопи” Кърджали 4
44   Николай Иванов Чончоров 1320   УСК Болид-СОУДНЗ "Луй Брайл" София 4
    Мариян Петров Велчев 1122   СК "Туида-незрящи" Сливен 4
46   Любомир Крумов Траянов 1437   СК „Пирин спорт 2013” Благоевград
47   Любомир Иванов Василев 1351   СКИ „Витоша” София
48   Стратия Георгиев Стратиев     СКИ „Ямбол 99” Ямбол
49   Радослав Атанасов Тошев     СКИ „Пираните” София
50   Златан Недев Ников     СКХЗУ „Зора 2011” Силистра
51   Николай Георгиев Димитров 1394   СКИ „Пираните” София
52   Юсеин Мехмед  Рашид     СКХЗУ „Зора 2011” Силистра 3
53   Иван Стефанов Лицов     СКХУ „Раховец 2011” Горна Оряховица 3
54   Павел Кирев Семерджиев     СТКХСУ „Родопи” Кърджали 3
55   Венцислав Милков Цветков     СКИ „Кракра” Перник 3
56   Румен Иванов Трендафилов     СКИ „Кракра” Перник 3
57   Добромир Йорданов Удрев 1397   СКХУ "Доростол 2011" Силистра 3
58   Йордан Петров Лазаров     СКХУ „Бялата лястовица” Габрово 3
59   Братой Великов Братоев     СКХЗУ „Светлина“ Шумен 3
60   Йордан Стоянов  Каменаров     СК „Пирин спорт 2013” Благоевград
61   Станимир Живков Иванов     СКХУ "Доростол 2011" Силистра
62   Васил Недялков Бозов     СКХУ „Раховец 2011” Горна Оряховица
63   Володя Атанасов Христов 1112   СКХЗУ „Плевен” Плевен
64   Минчо Петров Маринов     СКИ „Дунав 2013" Русе 1




Отборно победи отбора от Пловдив

1 СКЛУ "Изгрев" Пловдив 14
2 СК „Пирин спорт 2013” Благоевград 13½
3 СКИ „Кракра” Перник 12½
4 СКС „Успех” Варна 12
5 СКХЗУ „Феникс” Монтана 11½
6 СКХЗУ"Пауталия спорт 2005"Кюстендил 11½
7 СК "Туида-незрящи" Сливен 10½
8 СКХУ „Успех” Дряново 10½
9 СК „Вая” Бургас 10½
10 СКИ „Витоша” София
11 СТКХСУ „Родопи” Кърджали 9
12 СКИ „Дунав 2013" Русе 9
13 СКИ „Пираните” София
14 СКХЗУ „Зора 2011” Силистра 8
15 СКИ „Ямбол 99” Ямбол 8
16
СКХУ „Бялата лястовица” Габрово
8
17 СКИ "Успех" София 8
18 СКХЗУ „Светлина“ Шумен
19 СКХЗУ „Плевен” Плевен 7
20 СКХУ „Раховец 2011” Горна Оряховица
21 СКХУ "Доростол 2011" Силистра
22 УСК Болид-СОУДНЗ "Луй Брайл" София 4