Сърби отнесоха двете най-важни шахматни купи

Сърбинът Иван Милосавлевич е новият шампион на Балканиадата по шахмат за купата на София. Активът му от 6 точки се оказа достатъчен за титлата. Втори и трети са съотв. Дачиан Прибеану (Румъния) и Расим Низам (България).
  Борбата за титлата бе решена едва в последния кръг.  На първа дъска Низам загуби от третия в моментното класиране Милосавлевич, а ремито на Прибеано със сърбина Джукич му донесе сребърния медал.
Следващите двама българи в класирането са Тодор Георгиев(13-ти) и Петко Пътев(15-ти). Сърбия спечели отборната купа, а подгласници са Румъния и Македония. Илинка Дилкова, която спечели квалификационния турнир в  София преди месец зае 36 място. Това, все пак, се оказа достатъчно за наградата „Най-добър столичен шахматист.”. В това класиране на второ и трето място останаха Михайл Илиев и Алекси Динков.
  По всеобщо мнение на участници и наблюдатели това издание на турнира е най-силното от създаването му.